riešime nebankové pôžičky

Pôžičky bez overovania registra

Existuje skupina ľudí, ktorí nedisponujú žiadnou finančnou rezervou, majú nízky príjem a zároveň potrebujú v istom okamihu rýchlu pôžičku. Pre väčšinu poskytovateľov pôžičiek je táto skupina klientov riziková a to znamená automatické zamietnutie žiadosti o úver. Riešením sú mikropôžičky, alebo ak chcete pôžičky pred výplatou či rýchle pôžičky bez overenia registra. Aj keď pôžičky bez overovania registra patria medzi najdrahšie úverové produkty v SR, je možné vybaviť mikroúver úplne bez poplatkov a s 0% úrokom. Ako je to možné? Dáme vám tip ako na mikroúvery a možno aj vám ušetríme desiatky eur.

pozicky-bez-registra
Pre koho sú pôžičky bez overovania registra určené? Riešime nebankové pôžičky

Ak máte do vrecka hlbšie a do výplaty je ďaleko, môžete si pomôcť tzv. mikropôžičkou. Vysvetlíme vám, ako mikropôžičky fungujú a na čo si treba dávať pozor. Pôžičky pred výplatou alebo mikropôžičky sa u nás často vnímajú s negatívnymi pocitmi. Seriózny biznis sa však dá robiť aj v oblasti malých pôžičiek a ukázalo sa, že sú často jediným spôsobom, ako si pomôcť v období krátkej finančnej tiesne. Existujú totiž ľudia, ktorí nedisponujú žiadnou finančnou rezervou, ale pritom by boli poctivými dlžníkmi. Čo si požičajú, to vždy aj vrátia. Problém je však v tom, že ak majú malý príjem, banka sa im buď obráti chrbtom, alebo im ponúkne úver s dlhou dobou splatnosti a tým pádom sa  jedná o dlhodobý finančný záväzok.

neprehliadnite: Podrobná recenzia poskytovateľa rýchlych pôžičiek FerratumBank

Kto najčastejšie žiada o pôžičky bez registra?

Ľudia s obmedzeným príjmom alebo aj tí, čo sa pohybujú na prahu finančnej chudoby, potrebujú zrozumiteľné a jednoduché podmienky: toľko vám požičiame, toľko nám musíte vrátiť, toto sa stane, ak budete so splátkou meškať a toto zase, ak ju nesplatíte vôbec. Pričom  často nejde o sociálne prípady. Mnohým z nás sa stáva, že nám výdavky jeden mesiac neprimerane narastú (pokazí sa nám počítač, máme menšiu dopravnú nehodu, slávime v rodine niekoľko okrúhlych narodenín naraz) a potrebujeme si požičať do výplaty. S finančnými ťažkosťami sa boria aj študenti, ktorí buď nechcú, alebo nemôžu požiadať o peniaze rodičov. Aj pre nich sú alternatívou mikropôžičky.

Nie je teda nič zlé na tom, že sa mikropôžičky ponúkajú a že túto ponuku ľudia využívajú. Problém nastáva skôr vtedy, ak sa chcete vo všeobecnej ponuke zorientovať. Pre zadlžených môže byť mikropôžička nedostupná. Seriózne spoločnosti, ktoré poskytujú mikropôžičky, môžeme rozoznať podľa toho, že majú na svojej stránke dostupné potrebné informácie a neponúkajú peniaze zadlženým občanom. Práve v tom spočíva pravidlo zodpovedného požičiavania.

Vo všeobecnosti by sa dalo povedať, že mikropôžičky sú dostupné pre kohokoľvek, teda aj pre:

 • študentov,
 • matky alebo otcov na materskej dovolenke,
 • dôchodcov,
 • nezamestnaných.

A to je správne, pretože každý predstaviteľ z vyššie uvedenej skupiny má zvyčajne nejaký príjem a dokáže pôžičku v hodnote cca 500 EUR opäť vrátiť. Banka mu však v tejto veci nepomôže (teda pokiaľ nemá kontokorentný účet).

Na druhej strane, mikropôžička je pre vás zbytočná (priam riziková), ak chcete vyriešiť svoje:

 • dlhy,
 • exekúciu,
 • prebiehajúce insolventné konanie,
 • financovanie dlhodobých záväzkov.

Ako si však poskytovatelia mikropôžičiek overia, či už ste si nepožičali inde? V tejto veci majú jasno asi len samotní poskytovatelia. Zistili sme, že nie každý sa naozaj zaujíma o vašu úverovú históriu. Niektorí poskytovatelia pôžičiek dlhové registre v obchodných podmienkach vôbec neriešia, iní sa na registre odkazujú a tvrdia, že ich preverujú, ale nedá sa zistiť, či je to naozaj tak alebo či ide len o preventívnu záležitosť (a zároveň snahu o odradenie zadlženého klienta).

Ak si chcete požičať pár stoviek, rátajte s „ALE“ hneď na začiatku

Ak sa raz ocitnete v situácii, že náhle potrebujete vykryť pár stoviek (alebo len desiatok) eur, prekvapí vás, aké obmedzené budete mať možnosti. Pravdaže, pre takéto prípady sa môžete poistiť napríklad kontokorentom alebo kreditnou kartou, ale nevýhodou je, že k dispozícii dostanete peniaze za zbytočne vysokú cenu a vo väčšine prípadov platíte aj za jej nevyužitie.

Mikropôžička sa preto zdá ako vhodné riešenie, ale bohužiaľ, aj v tomto prípade je na konci veľké ALE. Tradičné mikropôžičky, resp. pôžičky pred výplatou, cez SMS, online pôžičky bez ručiteľa, pôžičky ihneď a podobné produkty s rýchlymi peniazmi majú jednu hlavnú nevýhodu, a tou je ich celková cena (RPMN). Problémom mikropôžičiek sú vysoké poplatky za požičané čiastky, vysoké poplatky za predĺženie splatnosti a riziko neznámych sankcií pri zahraničných poskytovateľoch.

Ako na mikropôžičke neprerobiť?

Mikropôžičky majú zmysel do 500 EUR, pokiaľ prekročia túto sumu, sú veľmi drahé a prehrávajú boj s inými úverovými produktmi.

Poskytovatelia mikroúverov vám požičajú aj väčšie čiastky, nie je zložité od nich získať aj 8000 EUR, ale ak raz ide o mikropôžičku, koncept malej sumy a jej jasná definícia by mala byť dodržaná. Ak si chcete narýchlo požičať väčšiu sumu peňazí a máte v úmysle ju aj vrátiť, nemusíte sa obracať na poskytovateľov mikropôžičiek a rovno sa obrátiť na záložňu. Podmienky sa v týchto dvoch inštitúciách totiž budú viac-menej zhodovať, rozdiel bude len v tom, že v záložni prídete o založené zlato a šperky a je to vybavené, pri poskytovateľoch mikropôžičiek sa splácanie a záväzky môžu ťahať celé mesiace či roky. Mikropôžičky majú zmysel do 500 EUR, pokiaľ prekročia túto sumu, sú veľmi drahé a prehrávajú boj s bankovými produktmi.

Dajte si pozor na platby, aj malé peniaze sa vedia predražiť. Stovku či dve si požičiate hneď, pokojne ich dostanete do rúk aj o hodinu. Ale nech vám ani nenapadne, aby ste sa čo i len o pár dní oneskorili s platbou. Ak by naozaj hrozilo, že nesplníte termín splátky, radšej požiadajte o predĺženie pôžičky. Zaplatíte podobný poplatok, resp. úrok ako pri vybavení a ušetríte si hŕbu starostí. Aj malá pôžička sa totiž môže vyšplhať pekne vysoko. Veríme, že poskytovatelia mikroúverov majú maximálny záujem o slušných klientov a nejde im o obchod s dlhmi, ale ak už raz u nich dôjde k neplateniu pôžičky a jej vymáhaniu, dlžník zaplatí niekoľkonásobne viac. Myslite na to pri akejkoľvek pôžičke. A tiež pred výplatou.

Porovnanie pôžičiek: 100€ dostanete aj bez poplatkov s 0% Úrokom

Ponuka rýchlych úverov je  skutočne široká. Získať pôžičku môžete do 24 hod, a to ja bez poplatkov za vybavenie či  s 0% úrokom. Rozdieľ medzi najdrahším a najlacnejším úverom je niekoľko desiatok eur na splátku, preto je dobre si jednotlivé ponuky najskôr porovnať.  Vybrali sme 3 overené spoločnosti, ktoré Vám dokážu požičať 100€ na krátku dobu do 30 dní. V našom malom teste sme sa zamerali na porovnanie celkových nákladov a rýchlosti vybavenia úveru.  O pôžičku sme požiadali rovnakým spôsobom prostredníctvom internetovej žiadosti v spoločnostiach FerratumBank, Pôžičkomat -Friendly Finance Group, CreditOne.

TEST nebankových spoločností FerratumBank, Pôžičkomat, CreditOne.

graf-pozicka-100eur-30dni
Malý test: Požičali sme si 100 eur na 30 dní.

1. FerratumBank vám v prípade schválenia pôžičky poskytne 100€ s celkovou cenou pôžičky 102.38 € na 30dní (jedna splátka). Pôžička je bezúročná, avšak spoločnosť účtuje poplatky za využitie pôžičky. Za pôžičku teda zaplatíte poplatok 2,38€ . Výška RPMN je na jednej strane vysoká, no pri krátkodobých úveroch s dobou splatnosti do 30 dní je tento údaj skresľujúci. Bezplatná žiadosť o rýchlu pôžičku Ferratum

2. Pôžičkomat vďaka automatizovanému systému schvaľovania pôžičiek odosiela peniaze do 10 minút, čo je naozaj expresné vybavenie. Za pôžičku zaplatíte naviac 2,12€. Táto suma predstavuje výšku provízie pre spoločnosť, keďže pôžička je bezúročná  a bez registračného poplatku.Bezplatná žiadosť o rýchlu pôžičku Pôžičkomat

3. CreditOne – vám požičia v prípade prvej pôžičky úplne bez poplatkov a bez úrokov. Znamená to, že koľko si požičiate toľko aj vrátite – nič viac nič menej. Platí to však len pri novom zákazníkovi, tj. pri prvej schválenej žiadosti.Bezplatná žiadosť o rýchlu pôžičku CreditOne

Náš verdikt

Ak si požičiavate prvý krát, určite využite služby spoločnosti CreditOne. Pôžička je pre nových zákazníkov bezplatná. V prípade, že ste novým zákazníkom spoločnosti Ferratum rátajte s obmedzením výšky úveru – na prvý krát získate max. 75€.  Pre overených zákazníkov majú všetky 3 testované spoločnosti pripravené individuálne podmienky: Pôžičkomat vám poskytne úver až do výšky 700€, FerratumBank až 350€. Každá ďalšia pôžička v CreditOne sa vám už predraží. Spoločnosť si účtuje poplatky podľa individuálneho cenníka, preto odporúčane v takom prípade využiť finančný servis FerratumBank, alebo Pôžičkomat kde si výšku odplaty  a celkovú cenu pôžičky vypočítate dopredu na prehľadnej online kalkulačke.

Mohlo by vás zaujímať:

 • Oplatí sa Fajn Pôžička od Fair Credit?Oplatí sa Fajn Pôžička od Fair Credit? Čo je Fajn Pôžička? Fajn pôžička je bezhotovostný spotrebiteľský úver od spoločnosti Fair Credit Slovakia, SE. Bezúčelovú pôžičku v hodnote 200 až 2 000 EUR, môžete splácať 50 týždňov […]
 • Akciová ponuka nebankových úverovAkciová ponuka nebankových úverov Prinášame vám prehľad akciových pôžičiek. Ak si plánujete požičať ešte pred vianocami, tak tieto zvýhodnené pôžičky by nemali újsť vašej pozornosti. Akciový úrok 8,9% ročne pre každého […]
 • Nebankové pôžičkyNebankové pôžičky Nebankovým úverom sa rozumie požičanie peňazí firmám a klientom od nebankovej inštitúcie (veriteľ). Veriteľom je fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá ponúka alebo poskytuje […]
 • Aj vy môžete získať bankovú pôžičkuAj vy môžete získať bankovú pôžičku Získať úver z banky nemusí byť už problém, dokonca aj pre zákazníkov s nízkym príjmom. Ako na to? Ukážem vám jednoduchý postup a 3 tipy ako získať peniaze z banky s výhodnou úrokovou […]
 • Ferratum BankFerratum Bank Recenzia pôžičky Ferratum Bank V dnešnej recenzii sa pozrieme na základné vlastnosti úveru, dostupnosť a spôsob vybavenia pôžičky, ale zaujímajú nás aj celkové náklady (RPMN) a riziká  […]
 • Rozumná pôžička od SilversideRozumná pôžička od Silverside V recenzii úverového produktu Rozumná pôžička od spoločnosti Silverside a.s., preveríme základné vlastnosti pôžičky, otestujeme dostupnosť a spôsob vybavenia pôžičky, ale zaujímajú nás […]
4.4/5 - (16 votes)

B. Papronsky

Riešim nebankové pôžičky. Zaujímajú ma nebankové spoločnosti a ich úverové produkty. Pravideľne píšem recenzie a články o financiách na webstránke nebankovky.sk, spolupracujem s viacerými finančnými portálmi v SR.

More Posts - Website

Follow Me:
FacebookGoogle Plus

99 Responses to Pôžičky bez overovania registra

 1. surne potrebujem 600 0 eur mam nebankovky anevladzem platit som vregistri ahrozimi vymahanie justiciepomošteprosim každy ma odmieta

 2. Potrebujem sa nutne zbavit dlhov,kazdy ma odmieta aj ked zarabam 800eur v cistom,mam pracu,akorat ze mam dlhy,chcem ich splatit vsetky a mat len jeden uver,lenze nik mi nepomoze,co mam robit potrebujem 15000eur….

 3. Zdravím potrebujem pôžičku sumu od 500-2000€ na mesačné splátky a na úroku nezáleží potrebujem súrne peniaze…som zamestnaný splácať nieje problém ozvite sa Vďaka…..

 4. Dobri den potrebujem pozicat 2000€na splatenie dlhov som zamesnany a mam plat 700€tak ak niegdo mi vie pomouct tak budem rad dakujem

 5. Dobry den surne a rychlo potrebujem poziciat 100eur, na faktury, zarabam mesacne 300 eur, prosim ozvite sa ci najskor ….

 6. Potrebujem sa nutne zbaviť dlhov.Každý ma odmieta aj keď zarábam 700eur v čistom,mám prácu,akurát že mám dlhy,chcem ich splatiť všetky a mat len jeden uver,lenže nik mi nepožičia,čo mám robiť?

 7. Prosím o radu má Finzo licenciu ;?
  zobral som úver zaplatil neskôr a oni to dali vymahačskej spoločnosti ktorá každý deň navyšuje dlh aj po úhrade pošlú ďalšie poplatky poraďte mi prosím.
  Môžete mi poskytnúť právnu pomoc Ďakujem

 8. Fair Credit úplne celé zle, peniaze požičajú, naslubuju ale noc nieje pravda. Peniaze chodí vyberať jedna pani kedy sa jej chce, dohodnete sa S ňou na čas a miesto – nepríde. A keď chce prísť volá vám zo slovami “ no kde ste boli sme dohodnutí “ aj keď vi O ničom neviete. Ferovost ( smiech) 0 bodov.

  • Vdaka za prispevok, vasa skusenost mozno niekomu pomoze pri rozhodovani. Fair Credit od 23.05.2017 pozastavla predaj a ponuku ich vsetkych sluzieb.

  • Dobry den, my priamo neposkytujeme pozicky ani uvery, nemame na to opravnenie. Na nasej stranke vsak najdete odporucania, hodnotenie nebankovych spolocnosti a informacie z financneho trhu. Pre zaujemcov je k dispozicii online ziadost od konkretnej spolocnosti, ktora moze poskytovat pozicky a ma licenciu od NBS. Vyberte si zo zoznamu nebankovych poziciek

  • Dobry den,
   o pozicku mozete poziadat, je to vasa volba, otazne je ci ju dostanete a v akej vyske. Podmienky poskytovatelov sa vyrazne lisa v zavislosti od vasej bonity, ak dostavate rodicovsky prispevok je predpoklad ze vas prijem je velmi nizky na cerpanie poziciek s najlepsou urokovou sadzbou. Pozor si dajte na pozicky ktore su urcene na velmi kratku dobu napr. prostrednictvom kreditnej karty, rychle sms pozicky so splatnostou menej ako 30 dni, z dovodu, ze ak nedokazete v tejto kratkej dobe pozicku vratit, nasledne poplatky a vyska urokov vas moze dostat do vaznych problemov. Preto si premyslite nevyhnutnost poziciavania penazi zvlast ak mate nizky prijem.

 9. Dobrý deň! Prosím ozvite sa ak Vám niekto pomohol s pôžičkou. Tiež by som súrne potrebovala požičať. Ďakujem za odpoveď.

 10. Dobry den potrebujem pôžičku 2000€

  A banka mi je neschvali pretože

  Nesplnam kriteria banky

  Som zadlženy a musim sa zbaviť dlhov

  Preto potrebujem pomoc prosim ozvite

  Prpsim niekto

 11. Dobry deň surňe potrebujem 2000€ale

  Nikto mi ich nechce dať preto že

  Som v registry neplatičov potrebujem

  Zbavit dlhov zarabam v čistom 700€

  Keby mi niekto požičal a zbavim by

  Som sa dlhov splacať jeden uver by

  Nebol problem prpsim pomôžte mi

 12. Dobrý deň potrebovala by som pôžičku 1000€ ,keďže som tento týždeň minula výplatu na pohreb manžela tak som ostala bez peňazí ,viem pôžičku splatiť do pol roka.. Ďakujem

 13. Dobrý deň prajem potrebujem

  Peniaze este dnes 250eu.

  Potrebujem si niečo súrne

  Vyplatiť strešne vás chcem

  Poprosiť ste moja posledná

  Šanca ďakujem

Leave a reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.