riešime nebankové pôžičky

Ferratum Bank

Recenzia pôžičky Ferratum Bank

V dnešnej recenzii sa pozrieme na základné vlastnosti úveru, dostupnosť a spôsob vybavenia pôžičky, ale zaujímajú nás aj celkové náklady (RPMN) a riziká  spojené s pôžičkou od Ferratum Bank. Ak sa ponáhľate a nemáte čas čítať obsiahlu recenziu ferratum banky, prečítajte si náš verdikt na konci recenzie, kde sme zhrnuli všetky plusy ale aj zápory rýchlej pôžičky.

Recenzia
FerratumBank
kategórie:Rýchle Pôžičky
Poskytovateľ:
 • Ferratum Bank Limited
Názov produktu:
 • Ferratum Pôžička
Typ úveru:
 • Online Pôžička, SMS Pôžička, Fínska Pôžička
Dostupnosť:
 • Online, SMS,
Zapísaná v registry NBS:
 • ÁNO
Predĺženie splatnosti:
 • ÁNO
Doba splatnosti:
 • 7-30 dní
Výška úveru:
 • 25-350€

Podrobnosti o spoločnosti Ferratum:

 • Názov spoločnosti: Ferratum Bank Ltd
 • Adresa: 14 High Street, Sliema SLM 1551, Malta
 • Pobočka na Slovensku: Jakubovo námestie 19,811 09 Bratislava
 
 • Poskytovateľom pôžičky je Ferratum Bank Limited so sídlom na Malte. Banka s fínskym zázemím a bohatými skúsenosťami ponúka jednoduchú žiadosť, bleskovú rýchlosť a špičkový zákaznícky servis.
 
 • Činnosti, ktoré spadajú pod oprávnenie: Bankové služby, Platobné služby, zadávanie a spracovanie iných druhov platobných transakcií, obchodovanie na finančných a menových trhoch, narábanie s finančnými futures, burzovými a úverovými nástrojmi, prevediteľnými cennými papiermi...

Dostupnosť úveru

Ferratum Bank je prvou nebankovou spoločnosťou, ktorá získala bankovú licenciu. Už v roku 2005 prišla spoločnosť Ferratum s revolučným nebankovým produktom známym aj ako Fínska pôžička. Spoločnosť v SR poskytuje rýchlu bezúročnú pôžičku na čokoľvek, pre klientov bez záznamu v bankovom, alebo nebankovom registry. Tento typ pôžičky je vhodný najmä na financovanie krátkodobých záväzkov s krátkou dobou splatnosti.

O pôžičku môžu žiadať všetky osoby staršie ako 18 rokov, s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky, ktorí sú schopní zabezpečiť plnenie svojich záväzkov. Spoločnosť teda neoveruje príjem žiadateľa a nevyžaduje dokladovanie účelu použitia financií. Vyžaduje sa však ručiteľ a tým môže byť iná samostatná súkromná osoba, alebo nezávislá tretia strana.

recenzia-ferratum-ziadost
O úver môžete žiadať elektronicky alebo v papierovej podobe

Rýchlosť vybavenia, dostupnosť pôžičky aj pre klientov s nízkym príjmom sú parametre, ktoré hodnotíme kladne. Za účelom získania pôžičky musí mať zákazník platnú zmluvu o pôžičke, ktorú je možné uzatvoriť samostatne aj bez povinnosti čerpania pôžičky.  Na požiadanie Ferratum Bank poskytne bezplatne kópiu návrhu Zmluvy o pôžičke a všetkých dokumentov, ktoré tvoria jej neoddeliteľnú súčasť. Zmluvu je možné vybaviť elektronicky, alebo v papierovej podobe.

Ak teda chcete získať úver môžete si vybrať z 3 spôsobov ako pôžičku vybaviť:

 1. Cez SMS žiadosť (bez nutnosti osobnej schôdzky)
 2. Vyplnením Online žiadosti (bez nutnosti osobnej schôdzky)
 3. Osobná schôdzka v predajnom mieste (pobočka Ferratum Bank)

Kým v roku 2005 bol počet odoslaných žiadostí cez sms oproti online žiadosti v pomere 80:20, dnes jasne dominuje možnosť vybavenie úveru cez bezplatnú online žiadosť. Internetová žiadosť sa stala štandardom takmer pri všetkých rýchlych pôžičkách a Ferratum patrí medzi lídrov v tomto segmente. Z pohľadu klienta predstavuje online žiadosť Ferratum ideálnu príležitosť ako získať potrebné financie čo najrýchlejšie. Na stránke Ferratum Bank je k dispozícii prehľadná kalkulačka, kde si klient môže vypočítať výšku odplaty na zvolenú dobu splácania.

rychla pozicka ferratum bank
autor:nebankovky.sk – Kalkulačka FerratumBank

Vyplniť žiadosť o úver nám nezabralo viac ako 5 minút. Formulár nemá žiadne skryté polia je jednoduchý a prehľadný. Potrebné je však zadať všetky vyžadované údaje a žiadosť odoslať (potvrdiť). Odporúčame si prečítať Zmluvné podmienky k pôžičke, ktoré sú súčasťou formuláru, alebo sú dostupné na stránke Ferratum Bank. Spoločnosť sa zaväzuje nevyužívať získané údaje pre marketingové účely, tzn. že odoslaním žiadosti súhlasíte zo spracovaním vašich osobných údajov, tieto však budú použité výlučne k spracovaniu žiadosti o pôžičku.

Pre každého nového zákazníka Ferratum automaticky otvorí nový účet a prostredníctvom  SMS správy zároveň obdržíte prístupové údaje k Vášmu účtu (meno a heslo). Ak Vám už v minulosti bol osobný účet zriadený, ostáva naďalej v platnosti a potrebné dokumenty obdržíte naň. Návrh  zmluvy o pôžičke spolu so štandardnými podmienkami je zákazníkovy zaslaný prostredníctvom pošty, prípadne odovzdaný na predajnom mieste. Ak žiadate o úver prvý krát Ferratum overuje totožnosť ako aj adresu trvalého pobytu každého zákazníka.

Pôžičku Vám pošlú priamo na účet, alebo prostredníctvom šekovej poukážky

O stave vašej žiadosti ste informovaný prostredníctvom sms správy. Uvedená SMS predstavuje platnú akceptáciu žiadosti o pôžičku, po prijatí ktorej sú obe strany viazané povinnosťami, ktoré vyplývajú z príslušnej žiadosti o pôžičku. Ak zákazník nedostane sms správu s akceptáciou zo strany spoločnosti Ferratum v lehote 5 pracovných dní, žiadosť sa povaźuje za zamietnutú.

Ferratum-recenzia
Ferratum Bank poskytuje rýchle pôžičky do 350€

Rýchla pôžička je poskytnutá až po potvrdení zmluvných dokumentov nachádzajúcich sa v osobnom účte klienta. Po získaní písomného oznámenia ( vrátane oznámenia prostredníctvom SMS) je potrebné do 10 dní zmluvu podpísať a odoslať (odovzdať) na adresu spoločnosti.  V prípade schválenia žiadosti máte peniaze na účte už do 24 hod., v závislosti od banky v ktorej máte vedený účet.

Druhou možnosťou ako čerpať pôžičku Ferratum je  zaslanie šekového poukazu na vašu korešpondenčnú adresu, na peniaze si však počkáte 2 až 3 dni. Množstvo klientov nemá otvorený účet v banke, preto je aj tento spôsob doručenia financí stále žiadaný. Vyplácanie pôžičky v hotovosti (na ruku, kešovka atd.) spoločnosť neposkytuje a my len pripomíname, že poskytovanie pôžičiek v hotovosti je od júna 2014 obmedzené zákazom pre všetky nebankové spoločnosti.

Zákazník musí najskôr podať žiadosť o úver a spoločnosť Ferratum musí konkrétnu žiadosť prijať, pričom úver v celej alebo čiastočnej výške pridelí, alebo nepridelí podľa vlastného uváženia.

Zhrnutie: Ak chce zákazník získať úver, musí mať uzavretú platnú Úverovú zmluvu. Žiadosť o úver je možné podať spolu so žiadosťou o uzavretie úverovej zmluvy a to prostredníctvom online formulára, sms žiadosti, alebo prostredníctvom osobnej schôdzky v predajnom mieste spoločnosti. Uzavretie Úverovej zmluvy neznamená automatické udelenie úveru.

Je skutočne pôžička bez úrokov?

Ferratum bank poskytuje úver vo výške od 30€ do 350€ s rôznou dĺžkou splácania. Informáciu o úrokovej sadzbe pôžičky nenájdete, čo však neznamená že pôžička je bezplatná. Ferratum si účtuje úverové poplatky za využitie pôžičky, ich výška závisí od sumy, ktorú si zákazník chce požičať a od doby splácania. Zákazník si môže vypočítať výšku sumy, ktorú bude musieť splatiť spoločnsoti Ferratum, ešte pred podaním žiadosti o úver prostredníctvom kalkulačky, ktorá je na webovej stránke. Druhou možnosťou kontaktovať zákaznícku podporu, ktorá klientom vysvetlí úverové podmienky, výšku odplaty a dobu splácania.

RPMN – ročná percentuálna miera nákladov Ferratum pôžičky

Pri pôžičkách je celková odplata za poskytnutie úveru definovaná ročnou percentuálnou mierou nákladov (RPMN). RPMN predstavuje teda celkové náklady spojené s úverom alebo pôžičkou. Do výpočtu sa zahŕňajú nielen výška úrokovej sadzby , ale aj poplatky , ktoré sú spojené úverom alebo pôžičkou. Túto základnú informáciu musí banka resp. splátková spoločnosť poskytnúť spotrebiteľovi už pri ponuke úveru alebo pôžičky.  Pri modelovom príklade, keď si požiadate o úver 30€ so splatnosťou 30 dní zaplatíte celkovú sumu k úhrade 30.71 €.  Ročná percentuálna miera nákladov (RPMN) je v tomto prípade 28.79%. Objektívne treba uviesť, že ukazovateľ RPMN je pre pôžičky na niekoľko dní / týždňov zavádzajúci ukazovateľ. Ak niekomu požičiam 30 eur na 10 dní a on mi vráti 30.23 €, vystúpi RPMN na 27.98%.

Ferratum-recenzia-kalkulacka
RPMN si vypočítate na online kalkulačke Ferratum

Pri čerpaní úveru od Ferratum sa môžeme ešte stretnúť s ďalším typom poplatkov, ktoré môže spoločnosť účtovať napr. pri poskytovaní konzultačných služieb nad rámec úverovej zmluvy. Zákazník znáša aj všetky náklady spojené s odosielaním pošty (odoslanie zmluvy spoločnosti Ferratum) a poplatky za uskutočnené hovory, alebo telekomunikačné služby (sms) podľa štandardného cenníka poskytovateľa takýchto služieb. Odporúčame preto využiť bezplatnú on-line žiadosť, pri ktorej sa poplatkom za hovory či sms jednoducho vyhnete.

Spoločnosť v podmienkach informuje o možnosti zníženia, alebo odpustenia úverových poplatkov na propagačné účely. Preto je dobré byť v dostatočnom predstihu informovaný a využiť akciovú ponuku, kedy klient dostane úver za zvýhodnených podmienok a ušetrí tak nemalé finančné prostriedky.

Náš tip:

Prihláste sa k odberu noviniek na našej stránke a my vám bezplatne zašleme na e-mail prehľad o úverových akciách a novinkách.

Prihlásenie k odberu noviniek a promo akciíÚverové podmienky Ferratum Bank

Zákazník má právo na odstúpenie od zmluvy v lehote 14 dní od uzatvorenia Zmluvy o pôžičke bez udania dôvodu. Právo na odstúpenie od zmluvy musí byť prostredníctvom podpísanej výpovede. Výpoveď musí obsahovať meno, identifikačné číslo zákazníka, výslovný zámer odstúpiť od zmluvy, záväzok bez omeškania a najneskôr do 30 dní splatiť spoločnosti Ferratum dlžné čiastky. Spoločnosť umožňuje predĺženie odkladu splátok podľa podmienok úverovej zmluvy.

[caption id="attachment_364" align="alignleft" width="826"]úverová zmluva ferratum úverovú zmluva je dostupná na webstránke ferratum[/caption]

Náš verdikt

Aj keď FerratumBank nieje úplne typickou bankou pôsobiacou na slovenskom trhu svoje miesto tu nesporne má. Získať pôžičku od Ferratum je jednoduché, ale nie lacné. Priplácate za rýchle vybavenie, anonymitu, ale aj dostupnosť úveru pre klientov s nízkou bonitou. FerratumBank požičiava peniaze s veľkým rizikom, keďže neoveruje príjem žiadateľa a nieje potrebná ani osobná schôdzka na uzavretie zmluvy. Úrok je tak vyšší ako pri bežnej bezúčelovej pôžičke, peniaze však máte vybavené expresne rýchlo. Vyššia marža poskytovateľa pôžičky vyjadruje rizikovosť takéhoto produktu pre veriteľa.

Pôžička Ferratum je vhodná na financovanie krátkodobých záväzkov, alebo na riešenie nečakaných finančných výdavkov s krátkou dobou splatnosti. Pôžička je bezúročná, avšak spoločnosť účtuje poplatky za využitie pôžičky. Výška RPMN je na jednej strane vysoká, no pri krátkodobých úveroch s dobou splatnosti do 30 dní je tento údaj skresľujúci. Pôžička sa predraží v prípade nesplácania, prípadne omeškania platieb bez toho aby ste o tom Ferratum neupovedomili. Odporúčame preto riešiť všetko v spolupráci zo zákaznickym servisom a v dostatočnom predstihu. Spoločnosť umožňuje odklad splátok, ako aj bezplatné odstúpenie od zmluvy do 14 dní.

Ak spotrebiteľ vstúpi do zmluvného vzťahu s Ferratum Bank Limited, Malta, vstupuje do zmluvného vzťahu so zahraničnou spoločnosťou, kde je vždy potrebné skúmať rad otázok (rozhodné právo, voľbu miesta, jazyk, jurisdikcie pre riešenie prípadných sporov, atď.)

Mohlo by vás zaujímať:

 • Rýchle pôžičky od FerratumBankRýchle pôžičky od FerratumBank Počuli ste už o rýchlej pôžičke od banky? Rýchle úvery alebo pôžičky ihneď sú výrazy, s ktorými sa stretávame prevažne u nebankových spoločností. S produktom fínska pôžička k nám v roku […]
 • Pôžičky bez overovania registraPôžičky bez overovania registra Existuje skupina ľudí, ktorí nedisponujú žiadnou finančnou rezervou, majú nízky príjem a zároveň potrebujú v istom okamihu rýchlu pôžičku. Pre väčšinu poskytovateľov pôžičiek je táto […]
 • Akciová ponuka nebankových úverovAkciová ponuka nebankových úverov Prinášame vám prehľad akciových pôžičiek. Ak si plánujete požičať ešte pred vianocami, tak tieto zvýhodnené pôžičky by nemali újsť vašej pozornosti. Akciový úrok 8,9% ročne pre každého […]
 • Plastická chirurgia na SplátkyPlastická chirurgia na Splátky Koncept financovania estetických zákrokov cez plastickú chirurgiu na splátky umožňuje klientom  využiť flexibilné platobné plány. Tento prístup predstavuje výhodu pre zákazníkov, ktorí […]
 • Americká nebanková hypotékaAmerická nebanková hypotéka Čo je to nebanková americká hypotéka? Americká nebanková hypotéka je zaistený bezúčelový úver, poskytnutý nebankovým subjektom (bez účasti bankového sektora). Názov americká hypotéká […]
 • Nebankové pôžičkyNebankové pôžičky Nebankovým úverom sa rozumie požičanie peňazí firmám a klientom od nebankovej inštitúcie (veriteľ). Veriteľom je fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá ponúka alebo poskytuje […]

Rýchla pôžička Ferratum

25-350 EUR
8.4

Dostupnoť

9.9/10

Rýchlosť vybavenia

9.0/10

RPMN- Celkové náklady

7.0/10

Zákaznícka podpora

8.0/10

Úverová zmluva

8.0/10

Hodnotíme kladne:

 • Úver je dostupný aj pre klientov s nízkym príjmom, je určený aj pre nezamestnaných, neoveruje sa príjem žiadateľa
 • V ideálnom prípade je úver vybavený do 24hod.

Hodnotíme záporne

 • Vyšší úrok kompenzuje výbornú dostupnosť a reflektuje rizikovosť úveru
 • Úverové podmienky sú dostupné na webstránke Ferratum, jedná sa však o zahraničnú spoločnosť, preto je otázne akým právom a akým spôsobom sa riešia prípadné reklamácie
[kk-star-ratings align="right" reference="auto" valign="bottom"]

B. Papronsky

Riešim nebankové pôžičky. Zaujímajú ma nebankové spoločnosti a ich úverové produkty. Pravideľne píšem recenzie a články o financiách na webstránke nebankovky.sk, spolupracujem s viacerými finančnými portálmi v SR.

More Posts - Website

Follow Me:
FacebookGoogle Plus

Leave a reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.