riešime nebankové pôžičky

Rozumná pôžička od Silverside

rozumna-pozicka-skusenost
hodnotili sme Rozumnú pôžičku od Silverside

V recenzii úverového produktu Rozumná pôžička od spoločnosti Silverside a.s., preveríme základné vlastnosti pôžičky, otestujeme dostupnosť a spôsob vybavenia pôžičky, ale zaujímajú nás aj celkové náklady (RPMN) a riziká  spojené s pôžičkou od Silverside. V prípade ak sa ponáhlate, prečítajte si náš verdikt na konci recenzie, kde sme zhrnuli všetky plusy ale aj zápory Rozumnej pôžičky.

Čo je Rozumná pôžička?

Rozumná
pôžička
 
kategórie:Bezúčelová pôžička
Poskytovateľ:
 • Silverside a.s.
Názov produktu:
 • Rozumná pôžička
Typ úveru:
 • Spotrebiteľský úver, bezúčelová pôžička
Dostupnosť:
 • Online, osobne na pobočke
Licencia NBS:
 • Áno
Doba splatnosti:
 • 12-60 mesiacov
Výška úveru:
 • 500-5000€

Podrobnosti o spoločnosti Silverside:

 • Názov spoločnosti: Silverside a.s.
 • Adresa: Bratislava Business Center 5, Plynárenská 7/B , 821 09 Bratislava.
 • Pobočka na Slovensku: Centrála: Bratislava, obchodné zastúpenia po celej SR.
 
 • Poskytovateľom pôžičky Nebanková spoločnosť SILVERSIDE a.s. Poskytovateľ Rozumnej pôžičky je spoločnosť Silverside a.s., má povolenie od NBS na poskytovanie spotrebiteľských úverov bez obmedzenia rozsahu poskytovania spotrebiteľských úverov.
 • Licencia NBS: udelená dňa 5.8 2016
.

Ako vybaviť Rozumnú pôžičku?

O pôžičku môžu požiadať osoby staršie ako 18 rokov (do 75 rokov), s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky.

Najrýchlejším spôsobom je požiadanie o úver prostredníctvom online žiadosti.  Druhou možnosťou je návšteva niektorého obchodného miesta spoločnosti Silverside. My sme zvolili prvú , pohodlnú možnosť a na internetovú žiadosť o Rozumnú pôžičku sme sa pozreli bližšie.

Prehľadná online žiadosť o Rozumnú pôžičku

online-ziadost-rozumna-pozickaPožiadať o úver je možné prostredníctvom online žiadosti, avšak zmluvu o poskytnutí úveru je nutné podpísať osobne s obchodným zástupcom. Online formulár je dostupný na partnerských stránkach a na oficiálnej webstránke spoločnosti, kde nájdete aj prehľadnú kalkulačku s výpočtom splátok a RPMN.

Online žiadosť obsahuje štandardné identifikačné polia, možnosť výberu obchodného zastúpenia podla lokality a zaškrtávacie políčka na súhlas spracovania osobných údajov. Formulár neobsahuje žiadne skryté polia, je prehľadný, dostatočne zrozumiteľný a vyplnenie by nemalo trvať viac ako 5 min.

Potrebné je však zadať všetky vyžadované údaje a žiadosť odoslať (potvrdiť). Odporúčame si prečítať podmienky udelenia súhlasu o spracovaní osobných údajov, ktoré sú súčasťou formuláru.

Bezplatná žiadosť o Rozumnú pôžičku od Silverside

Prvým krokom je teda úspešné odoslanie formulára do centrály, kde je žiadosť spracovaná. Následne vás kontaktuje zákaznícky servis a dohodne s vami ďalší postup.

Ponuka nie je verejný prísľub a platí len pri splnení podmienok spoločnosti Silverside

Aké doklady potrebujete k vybaveniu pôžičky od Silverside?

Spoločnosť Silverside nahliada do registra úverov a overuje si bonitu zákazníka. Za účelom posúdenia žiadosti o Rozumnú pôžičku požaduje spoločnosť nasledovné doklady:

 • platný občiansky preukaz (v prípade cudzieho štátneho príslušníka platné povolenie na trvalý pobyt na území SR)  
 • vodičský preukaz, cestovný pas alebo preukaz poistenca zdravotného poistenia
 • výpis z účtu
 • potvrdenie o príjme vystavené zamestnávateľom
 • ďalšie doklady preukazujúce príjmy a výdavky

Silverside má centrálu v Bratislave, ale má aj široké zastúpenie viazaných obchodných zástupcov po celom Slovensku.

Bezplatná žiadosť o Rozumnú pôžičku od Silverside

Vybavenie úveru je teda pomerne rýchle, ale treba rátať s istou časovou rezervou na spracovanie údajov, doloženie potrebných dokumentov a podpísanie zmluvy. Peniaze dostanete prevodom na účet (bezhotovostne) najneskôr do jedného pracovného dňa od podpísania zmluvy.

silverside-kontaktne-miesta
Obchodné miesta spoločnosti Silverside

Oceňujeme prehladnú mapu na webstránke, kde si rýchlo podla určenej lokality zvolíte najbližšieho obchodného zástupcu, páči sa nám aj bezplatná infolinka na tel.č. 0800 555 678, ktorá je k dispozícii v pracovných dňoch  od 8:00 hod. do 18:00 hod. Malým vylepšením by bola možnosť online chatu s možnosťou zanechania odkazu.

Koľko stojí Rozumná pôžička?

splatka-rozumna-pozickaV modelovom príklade sme si skúsili požičať 1600 EUR na dobu 12 mesiacov. Mesačná splátka vyšla na 147,58 EUR a celkovo zaplatíme za pôžičku 1771€. V našom prípade vychádza úrok  na 19,17 % p.a. , maximálna výška RPMN sa vyšplhala na 19,62 % (percentuálne vyjadrenie celkových nákladov na pôžičku).

Pre porovnanie, ak by sme čerpali 1600€ na 12 mesiacov od spoločnosti HomeCredit vyšiel by nám úrok na ich produkt Pôžička na kartu  19,45 %, RPMN 21,28 %, celková suma splatná 1768,52 EUR.

Pri prepočtoch na modelovej kalkulačke sa úrok priemerne pohyboval okolo 19,59%, čo je pomerne veľa. Môžeme teda zhodnotiť že síce sa priemerná úroková sadzba približne zhoduje aj s inými spotrebiteľskými úvermi od nebankových spoločností (s licenciou od NBS), ale stále patrí medzi tie vyššie.

Pri výbere výšky pôžičky preto odporúčame dobre zhodnotiť svoje možnosti a zvážiť nutnosť čerpania úveru.

Výhodou je možnosť predčasného splatenia úveru, ale v tom prípade treba ešte pred splatením písomne informovať spoločnosť Silverside. Ak si to po podpise zmluvy rozmyslíte, máte možnosť pôžičku do 14 dní od podpisu zmluvy bezplatne zrušiť.

Náš verdikt

Spoločnosť Silverside pôsobí na našom trhu pomerne krátko a stále si hľadá miesto medzi tradičnými poskytovateľmi nebankových pôžičiek. Finančný produkt Rozumná pôžička sa podobá na pôžičky od Providentu a akoby aj zapĺňal medzeru, ktorá vznikla odchodom Providentu zo Slovenska.

sponzorované odkazy
Ak vás osloví dobrá dostupnosť bezúčelovej pôžičky a ste ochotný zaplatiť takmer 20% navyše, tak Rozumná pôžička môže byť vhodným riešením vašej finančnej situácie. Nakoniec, veľa možností už neostáva. Po sprísnení podmienok pre poskytovateľov nebankových pôžičiek už viacero licencovaných spoločností prehodnocuje svoje podnikanie na Slovensku. Rozumná pôžička je pre nás voľbou nad ktorou je treba naozaj rozmýšlať a počítať.

Bezplatná žiadosť o Rozumnú pôžičku od Silverside

 

Mohlo by vás zaujímať:

 • Ako podať sťažnost na nebankovú spoločnosť?Ako podať sťažnost na nebankovú spoločnosť? Máte právo na reklamáciu. Sťažnosť môžete vybaviť elektronicky, písomne alebo osobne v NBS. Ponúkame vám návod a rady ako postupovať pri podávaní sťažnosti.
 • Oplatí sa Fajn Pôžička od Fair Credit?Oplatí sa Fajn Pôžička od Fair Credit? Čo je Fajn Pôžička? Fajn pôžička je bezhotovostný spotrebiteľský úver od spoločnosti Fair Credit Slovakia, SE. Bezúčelovú pôžičku v hodnote 200 až 2 000 EUR, môžete splácať 50 týždňov […]
 • Plastická chirurgia na SplátkyPlastická chirurgia na Splátky Koncept financovania estetických zákrokov cez plastickú chirurgiu na splátky umožňuje klientom  využiť flexibilné platobné plány. Tento prístup predstavuje výhodu pre zákazníkov, ktorí […]
 • Nebankové pôžičkyNebankové pôžičky Nebankovým úverom sa rozumie požičanie peňazí firmám a klientom od nebankovej inštitúcie (veriteľ). Veriteľom je fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá ponúka alebo poskytuje […]
 • Rýchle pôžičky od FerratumBankRýchle pôžičky od FerratumBank Počuli ste už o rýchlej pôžičke od banky? Rýchle úvery alebo pôžičky ihneď sú výrazy, s ktorými sa stretávame prevažne u nebankových spoločností. S produktom fínska pôžička k nám v roku […]
 • Akciová ponuka nebankových úverovAkciová ponuka nebankových úverov Prinášame vám prehľad akciových pôžičiek. Ak si plánujete požičať ešte pred vianocami, tak tieto zvýhodnené pôžičky by nemali újsť vašej pozornosti. Akciový úrok 8,9% ročne pre každého […]

Rozumná pôžička

500 EUR
7.5

Dostupnosť

9.1/10

Rýchlosť vybavenia

7.2/10

RPMN- Celkové náklady

5.8/10

Zákaznícka podpora

7.3/10

Úverová zmluva

8.2/10

Hodnotíme kladne:

 • Dobrá dostupnosť
 • Licencia NBS

Hodnotíme záporne

 • Vyššia RPMN
 • Úroková sadzba

B. Papronsky

Riešim nebankové pôžičky. Zaujímajú ma nebankové spoločnosti a ich úverové produkty. Pravideľne píšem recenzie a články o financiách na webstránke nebankovky.sk, spolupracujem s viacerými finančnými portálmi v SR.

More Posts - Website

Follow Me:
FacebookGoogle Plus

2 Responses to Rozumná pôžička od Silverside

 1. ziadal uz niekto o tuto pozicku? aky maju pristup k zakaznikovy, som z BA potrebujem 500 euri…budem rad za kazdu radu. dakuje

 2. Dostupnosť

  10

  Rýchlosť vybavenia

  0

  RPMN- Celkové náklady

  4.3

  Zákaznícka podpora

  1.3

  Úverová zmluva

  10

  SIlverside ako taký: príjemný a profesionálny prístup. AKtuálne však majú problém s overením. Po podaní žiadsoti čakáte aj niekoľko týždňov, kým ju „preveria“. SKôr to vyzerá, že skvelá spoločnosť(bez irónie) zasvietila ako hviezda na nebi klientom, no došli interné zdroje a tak predlžujú „schvaľovanie““, aby nemuseli uznať tento fakt

Leave a reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.