riešime nebankové pôžičky

Rýchle pôžičky od FerratumBank

Počuli ste už o rýchlej pôžičke od banky? Rýchle úvery alebo pôžičky ihneď sú výrazy, s ktorými sa stretávame prevažne u nebankových spoločností. S produktom fínska pôžička k nám v roku 2005 prišla spoločnosť Ferratum, ktorá v súčasnosti vlastní bankovú licenciu a používa meno FerratumBank.
rýchle-pozicky-ferratumbank
Spoločnosť je súčasťou skupiny Ferratum Group, ktorá okrem Slovenska poskytuje rýchle pôžičky v ďalších krajinách Európskej únie (EU). Hlavným dôvodom, prečo spoločnosť požiadala o bankovú licenciu je fakt, že v niektorých krajinách EÚ je banková licencia potrebná k tomu aby spoločnosť mohla požičiavať peniaze. Licenciu získala spoločnosť  Ferratum v roku 2012 na Malte a vďaka nej môže finančná skupina pôsobiť ako banka aj na veľkých trhoch ako je Nemecko či Taliansko.

jorma-jokela-ferratum„Je nám potešením oznámiť Vám, že zákazníci na Slovensku môžu žiadať o rýchle pôžičky Ferratum banky. Naším cieľom je zamerať sa výhradne na poskytovanie služieb, ktoré poznáme najlepšie. Najlepšie banky sú tie, ktoré rozumejú potrebám svojich zákazníkov a poskytujú produkty a služby po ktorých je dopyt a ktoré produkujú spoločný úspech. Je úžasné byť súčasťou organizácie v ktorej ľudia neustále prichádzajú s nominatívnymi myšlienkami, ktoré sú veľmi často aj zavedené. Vždy som povzbudzoval našich ľudí aby rozmýšľali inovatívne a prichádzali s riešeniami , ktoré budú v konečnom dôsledku prínosom pre našich zákazníkov.“

Jorma Jokela, predseda Ferratum Bank a zakladateľ skupiny Ferratum

FerratumBank poskytuje rýchle peniaze

FerratumBank ponúka v SR rýchlu pôžičku s názvom Ferratum pôžička. Ide o službu, ktorá je vhodná pre ľudí, ktorí sa dostali do finančného sklzu a potrebujú peniaze ihneď. Požičať od Ferratum Banky si môžete 30 €350 € s flexibilnou dobou splatnosti od 7 do 30 dní.

Bezplatná žiadosť o rýchlu pôžičku Ferratum
Banka okrem rýchlej pôžičky (často označovanej aj ako fínska pôžička, alebo sms pôžička) neposkytuje v súčasnosti ďalšie finančné produkty, ale do budúcna plánuje FerratumBank rozšíriť svoje produktové portfólio o nový finančný produkt Credit Limit. Malo by sa jednať o obdobu kreditnej karty, na ktorú môže klient čerpať predschválený objem peňazí. Na rozdiel od kreditnej karty však nepotrebujete plastovú kartu, všetko funguje cez virtuálny účet u Ferratum Bank, ktorý je možné ovládať cez mobilnú aplikáciu.

kreditka-ferratumKoncept produktu Credit Limit je však určite zaujímavý, podľa dostupných informácií by mal úver dosiahnuť úrokovú sadzbu okolo 20%, čo sú úverové  podmienky porovnateľné s bežnou bankovou kreditnou kartou. V českej republike FerratumBank ponúka okrem mikropôžičiek produkt FerBuy tj. online úver pri platení v e-shopoch. Za tovar neplatíte ihneď, ale až keď objednaný tovar obdržíte a rozhodnete si ho ponechať.

FerratumBank nieje úplne typickou bankou pôsobiacou na slovenskom trhu, pretože poskytuje len úzky okruh produktov a služieb. To sa však už čoskoro môže zmeniť. FerratumBank v dlhodobom horizonte uvažuje o zavedení depozitných produktov, napríklad sporiacich alebo termínovaných vkladov. Kedy sa nových služieb od Ferratum Banky dočkáme aj na slovensku je však zatiaľ iba v rovine špekulácií.

Uvažujú slovenské banky o poskytovaní rýchlych pôžičiek?

Segment rýchlych pôžičiek je skôr doménou nebankových spoločností. Klasické banky a aj tie novšie on-line banky poskytujú štandardné spotrebiteľské úvery. Na deň, alebo na mesiac vám klasická banka požičia, len ak máte od nej dlhodobý úverový produkt typu kreditnej karty alebo kontokorent. Banky sú zamerané na úplne iné produkty a majú aj iné metódy predaja, v súčasnej dobe prebieha konkurenčný boj u iných produktov, predovšetkým spotrebiteľských úverov a hypoték. Ak by sa banky začali venovať poskytovaniu rýchlych pôžičiek, riskovali by svoju reputáciu.

Kedy sa oplatí rýchla pôžička od FerratumBank

S rýchlou pôžičkou môžete dokonca aj ušetriť

V porovnaní s inými typmi úverov patria rýchle pôžičky medzi najdrahšie. Priplácate za rýchle vybavenie, anonymitu, ale aj dostupnosť úveru pre klientov s nízkou bonitou. Stále existuje veľká skupina ľudí, ktorá žije od výplaty k výplate. Hlavnou príčinou môže byť strata zamestnania alebo nízka mzda, ktoré nie je schopná pokryť základné životné potreby. Ľudia nedokážu s výplaty realizovať všetky finančné výdavky a môžu sa dostať do situácie, že nemajú na zaplatenie svojich účtov.

V takejto situácii môžete s rýchlou pôžiRPMN-ferratumčkou dokonca aj ušetriť. Ak vám hrozí napr. odpojenie elektriny pre nízky nedoplatok, je výhodnejšie zobrať rýchly úver s krátkou dobou splatnosti a dlžobu elektrárňam dorovnať. V opačnom prípade hrozí, že elektrárne budú dlh vymáhať a dodávku elektriny pre domácnosť odstavia. Znovupripojenie do siete je už účtované pomerne vysokým poplatkom. Pokuta za znovupripojenie by tak bola vyššia ako úroky pri rýchlej pôžičke.

RPMN – koľko stojí rýchla pôžička

FerratumBank požičiava peniaze s veľkým rizikom, keďže neoveruje príjem žiadateľa a nieje potrebná ani osobná schôdzka na uzavretie zmluvy. Úrok je tak výšší ako pri bežnej bankovej pôžičke, peniaze však máte vybavené expresne rýchlo. Vyššia marža poskytovateľa pôžičky vyjadruje rizikovosť takéhoto produktu pre veriteľa.

rychla pozicka ferratum bank
autor:nebankovky.sk – Rýchla pôžička FerratumBank

Pri modelovom príklade, keď si požiadate o úver 30€ so splatnosťou 30 dní zaplatíte celkovú sumu k úhrade 30.71 €.  Ročná percentuálna miera nákladov (RPMN) je v tomto prípade 28.79%. Objektívne treba uviesť, že ukazovateľ RPMN je pre pôžičky na niekoľko dní / týždňov zavádzajúci ukazovateľ. Ak niekomu požičiam 30 eur na 10 dní a on mi vráti 30.23 €, vystúpi RPMN na 27.98%.

Na čo si dať pozor

Ferratum Bank Limited je spoločnosť so sídlom na Malte a z toho vyplývajú niektoré skutočnosti. Ak spotrebiteľ vstupoval / vstupuje do zmluvného vzťahu s Ferratum Bank na slovensku (cez podpornú kanceláriu), je otázne akým právom sa jeho zmluvný vzťah riadi, kam sa môže obrátiť v prípade problémov (sídlo spoločnosti v SR), kto bude rozhodovať prípadný spor a v akej reči sa bude so spoločnosťou komunikovať.

Ak spotrebiteľ vstúpi do zmluvného vzťahu s Ferratum Bank Limited, Malta, vstupuje do zmluvného vzťahu so zahraničnou spoločnosťou, kde je vždy potrebné skúmať rad otázok (rozhodné právo, voľbu miesta, jazyk, jurisdikcie pre riešenie prípadných sporov, atď.). U spoločností, ktoré sú súčasťou rozsiahlych nadnárodných skupín, je potrebné poznať vždy presný názov, prípadne sídlo, aby bolo nepochybné, s kým spotrebiteľ jedná.

Dopyt po rýchlych pôžičkách je veľký a určite je pre klienta lepšie  keď si peniaze požičia u spoločnosti, ktorá je regulovaná a platí dane, ako na čiernom trhu. Ferratum Bank patrí medzi serióznych a dlhoročných poskytovateľov úverov na našom trhu.
Bezplatná žiadosť o rýchlu pôžičku Ferratum

Mohlo by vás zaujímať:

  • Ferratum BankFerratum Bank Recenzia pôžičky Ferratum Bank V dnešnej recenzii sa pozrieme na základné vlastnosti úveru, dostupnosť a spôsob vybavenia pôžičky, ale zaujímajú nás aj celkové náklady (RPMN) a riziká  […]
  • Kto získal licenciu na poskytovanie úverov?Kto získal licenciu na poskytovanie úverov? Nebankové spoločnosti môžu od 1. septembra 2015 poskytovať pôžičky, len ak majú licenciu od Národnej Banky Slovenska (NBS). Novú licenciu na úvery právoplatne získalo len 16 nebankových […]
  • Ako podať sťažnost na nebankovú spoločnosť?Ako podať sťažnost na nebankovú spoločnosť? Máte právo na reklamáciu. Sťažnosť môžete vybaviť elektronicky, písomne alebo osobne v NBS. Ponúkame vám návod a rady ako postupovať pri podávaní sťažnosti.
  • Aj vy môžete získať bankovú pôžičkuAj vy môžete získať bankovú pôžičku Získať úver z banky nemusí byť už problém, dokonca aj pre zákazníkov s nízkym príjmom. Ako na to? Ukážem vám jednoduchý postup a 3 tipy ako získať peniaze z banky s výhodnou úrokovou […]
  • Plastická chirurgia na SplátkyPlastická chirurgia na Splátky Koncept financovania estetických zákrokov cez plastickú chirurgiu na splátky umožňuje klientom  využiť flexibilné platobné plány. Tento prístup predstavuje výhodu pre zákazníkov, ktorí […]
  • Americká nebanková hypotékaAmerická nebanková hypotéka Čo je to nebanková americká hypotéka? Americká nebanková hypotéka je zaistený bezúčelový úver, poskytnutý nebankovým subjektom (bez účasti bankového sektora). Názov americká hypotéká […]
4.5/5 - (8 votes)

B. Papronsky

Riešim nebankové pôžičky. Zaujímajú ma nebankové spoločnosti a ich úverové produkty. Pravideľne píšem recenzie a články o financiách na webstránke nebankovky.sk, spolupracujem s viacerými finančnými portálmi v SR.

More Posts - Website

Follow Me:
FacebookGoogle Plus

Sorry, comments are closed for this post.