riešime nebankové pôžičky

Americká nebanková hypotéka

Čo je to nebanková americká hypotéka?

Americká nebanková hypotéka je zaistený bezúčelový úver, poskytnutý nebankovým subjektom (bez účasti bankového sektora). Názov americká hypotéká pochádza zo spojených štátov, kde sa tento produkt teší mimoriadnej obľube. Americká pôžička sa vždy poskytuje so založením nehnuteľnosti v prospech veriteľa, ale narozdiel od klasickej hypotéky sa nepreukazuje účel použitia finančných prostriedkov.

americka-hypoteka
americká nebanková hypotéka – úver zaistený nehnuteľnosťou

Okrem názvu americká hypotéka sa môžete stretnúť aj s inými pomenovaniami pre tento typ pôžičky ako napr. zaistený úver, úver s ručením nehnuteľnosťou alebo hypotéka bez registra.

Kto môže získať americkú hýpotéku?

Americkú hypotéku využívajú ľudia, ktorí nemôžu alebo nechcú dokladovať účel použitia finančných prostriedkov, alebo v prípade keď nie je možné nájsť spôsob ako získať účelovú hypotéku od banky. Americkú pôžičku využívajú aj podnikatelia, ktorým banka neposkytne úver na podnikanie alebo sú vedený v databáze dlžníkov.

Americká hypotéka je vhodná len pre klientov, ktorí majú možnosť ručiť majetkom. Úver je dostupný pre fyzické aj právnické osoby, avšak tento typ pôžičky neodporúčame pre nezamestnaných.
Nezáväzná žiadosť o Americkú Hypotéku

Americká hypotéka bez overovania registra

Každý klient, ktorý má hypotéku, spotrebný úver, stavebný úver, medziúver alebo aj povolené prečerpanie na účte, či kreditnú kartu je vedený v registry veriteľov. Tento fakt, býva častým dôvodom zamietnutia novej žiadosti o pôžičku. Pri  americkej nebankovej hypotéke sa bankový a nebankový register neoveruje,  o úver môžete požiadať aj vtedy, ak ste vedený v databáze dlžníkov. Finančné prostriedky môžete minúť na čokoľvek, čo uznáte za vhodné. Vzhľadom na dostupnosť, ide o úver, ktorý celkom isto stojí za pozornosť.

Výhody nebankovej americkej hypotéky

Nebanková americká hypotéka ponúka množstvom výhod. V podstate sa jedná o bežný spotrebiteľský úverový produkt, za ktorý ručíte nehnuteľnosťou. Prítomnosť v zozname problémových klientov, alebo nedostatočná bonita nie sú dôvodom na zamietnutie. O úverový produkt môžete zažiadať s niekoľkými spolužiadateľmi a získané finančné prostriedky použiť aj na iné účely, ako na financovanie bývania. Americká nebanková hypotéka umožňuje získať peniaze v dostatočnej výške aj pre klientov v zložitej finančnej situácii

výhody americkej pôžičky:

 • nepreukazujete, na čo požičané peniaze použijete
 • bez nazerania do bankových a nebankových registrov
 • štandardne neplatíte žiadne poplatky vopred a to ani za odhad založenej nehnuteľnosti
 • môžete ručiť nehnuteľnosťou tretej osoby
 • financovanie nečakaných výdavkov
 • možnosť okamžitého vyplatenia pohľadávok
 • možnosť okamžitého vyplatenia pohľadávok, exekúcií, iných záväzkov viaznúcich na nehnuteľnostiach.

Nevýhody americkej hypotéky

Nevýhodou je spravidla vyššia úroková sadzba oproti bankovej hypotéke.

Využitie nebankovej americkej hypotéky

 • dofinancovanie kúpy nehnuteľnosti
 • vybavenie domácnosti
 • na rekonštrukciu, dostavbu alebo výstavbu nehnuteľnosti
 • refinancovanie existujúcich úverov (vyplatenie nevýhodných pôžičiek a úverov)
 • oddĺženie nehnuteľnosti
 • kúpa auta
 • na podnikanie

Vhodné nehnuteľnosti k založeniu

 • rodinný dom
 • byt v osobnom vlastníctve
 • stavebný pozemok
 • rekreačná chata

Postup žiadosti o nebankovú americkú hypotéku

Celý proces vybavenia americkej hypotéky trvá približne 10 dní. O úverový produkt môžete požiadať aj cez internetovú žiadosť, na základe ktorej prebehne posúdenie vhodnosti americkej hypotéky pre vás. Ďalším krokom je osobná schôdzka, kde predložíte dokumenty, ktoré súvisia so založením nehnuteľnosti  a doklad totožnosti. Po ohodnotení nehnuteľnosti a schválení úveru  vám veriteľ zašle finančné prostriedky na osobné konto hneď po podpise úverovej zmluvy.

Upozornenie

Nebankový úver so založenou nehnuteľnosťou si vybavte vždy len u dôveryhodného a overeného veriteľa. Nebudete sa musieť obávať nečakaných poplatkov a nevýhodných dodatkov v zmluve, ktoré sú typické pre menej známých súkromných poskytovateľov pôžičiek.
Overený poskytovateľ Americkej Hypotéky

Mohlo by vás zaujímať:

 • Aj vy môžete získať bankovú pôžičkuAj vy môžete získať bankovú pôžičku Získať úver z banky nemusí byť už problém, dokonca aj pre zákazníkov s nízkym príjmom. Ako na to? Ukážem vám jednoduchý postup a 3 tipy ako získať peniaze z banky s výhodnou úrokovou […]
 • Ako podať sťažnost na nebankovú spoločnosť?Ako podať sťažnost na nebankovú spoločnosť? Máte právo na reklamáciu. Sťažnosť môžete vybaviť elektronicky, písomne alebo osobne v NBS. Ponúkame vám návod a rady ako postupovať pri podávaní sťažnosti.
 • Akciová ponuka od Cetelemu, ďaľšie horúce novinky z nebankoviekAkciová ponuka od Cetelemu, ďaľšie horúce novinky z nebankoviek Prinášame vám telegrafický prehľad toho najzaujímavejšieho zo sveta nebankových pôžičiek Cetelem prichádza s vianočným darčekom v predstihu. Cetelem znížil úrok o 2%, úverová ponuka pre […]
 • Akciová ponuka nebankových úverovAkciová ponuka nebankových úverov Prinášame vám prehľad akciových pôžičiek. Ak si plánujete požičať ešte pred vianocami, tak tieto zvýhodnené pôžičky by nemali újsť vašej pozornosti. Akciový úrok 8,9% ročne pre každého […]
 • Kto získal licenciu na poskytovanie úverov?Kto získal licenciu na poskytovanie úverov? Nebankové spoločnosti môžu od 1. septembra 2015 poskytovať pôžičky, len ak majú licenciu od Národnej Banky Slovenska (NBS). Novú licenciu na úvery právoplatne získalo len 16 nebankových […]
 • Rýchle pôžičky od FerratumBankRýchle pôžičky od FerratumBank Počuli ste už o rýchlej pôžičke od banky? Rýchle úvery alebo pôžičky ihneď sú výrazy, s ktorými sa stretávame prevažne u nebankových spoločností. S produktom fínska pôžička k nám v roku […]
3.3/5 - (36 votes)

B. Papronsky

Riešim nebankové pôžičky. Zaujímajú ma nebankové spoločnosti a ich úverové produkty. Pravideľne píšem recenzie a články o financiách na webstránke nebankovky.sk, spolupracujem s viacerými finančnými portálmi v SR.

More Posts - Website

Follow Me:
FacebookGoogle Plus

Sorry, comments are closed for this post.